Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.


Please leave this field empty.

Artykuły

Skorzystaj z bazy wiedzy
rachunkowej SIGMAPARTNER

Dlaczego właściciel firmy nie może pracować?

Zadzwonił telefon…

Po krótkiej rozmowie z potencjalnym klientem oczy miałem szeroko otwarte i byłem skonfundowany. Pan, który do mnie zadzwonił powiedział, że zwrócił się z prośbą o ofertę do rożnych biur rachunkowych, ale wszystkie oferują, jak mówił, dokładnie tę samą usługę tylko w innych cenach. Pomyśleliśmy, że coś jest nie tak skoro nie widzi różnic. Nie omieszkaliśmy wykorzystać nadarzającej się sytuacji i szybko określiliśmy swoją pozycję na rynku informując Klienta że:

biuro rachunkowe cennik właściciel firmy garnitur zegarekSigmaPARTNER i angielski TaxPack Ltd to biura, które realizują wizję księgowości wspierającej działania przedsiębiorstw. Stworzymy Centrum Biznesu – zrzeszamy sprawdzonych wykonawców, którzy świadczą usługi dla firm na preferencyjnych warunkach.

Rozwijać swój biznes można bowiem całkowicie samodzielnie, lub też przy pomocy doświadczonych ekspertów. A dzięki odpowiedniej wiedzy, można jeszcze bardziej zoptymalizować swoje możliwości, dążąc w ten sposób do upragnionego celu.

 

Kiedyś na jednym ze szkoleń padło kilka zdań, z których wagi mało kto zdaje sobie sprawę. Czy zgodzisz się z nimi?:

  • Jako właściciel firmy – nie możesz pracować…
  • Nie możesz mieć na głowie stresujących projektów. To obowiązek kierownika projektu, nie właściciela.
  • Nie możesz odpisywać na mejle i odbierać telefonów. To obowiązek obsługi klienta, nie właściciela.
  • Nie możesz się zajmować sprzedażą. To obowiązek sprzedawcy, nie właściciela.
  • Nie możesz robić serwisu. To obowiązek technika serwisanta, nie właściciela.
  • Takich „nie możesz jako właściciel firmy” jest więcej!

Więc co właściwie właściciel firmy może robić?

Przestać pracować i ZACZĄĆ ROZWIJAĆ FIRMĘ.
Zająć się zarządzaniem, organizacją, sprawami strategicznymi.
…Tylko wtedy może podwoić firmę.

Piotr Michalak, Coach i trener… bo o nim mowa, powiedział jeszcze coś takiego: Takie życie właściciela nie jest zbyt stresujące, jest właściwie przyjemne, bo rzeczy najgorsze – oddelegowujesz. Czy czynisz w ten sposób komuś krzywdę? Nie! Bo są ludzie, którzy kochają prowadzić projekty, odpisywać na maile, spotykać się z klientami… Jako ludzie, uzupełniamy się – i to jest piękne.

Jako biuro inne niż wszystkie taką właśnie przyszłość biznesową widzimy dla naszych Klientów i to jest jeden z naszych celów. Księgowość według nas powinna służyć i pomagać w rozwoju firmy a nie zajmować się tylko wklepywaniem faktur.

Mieliśmy do rozwikłania pewien konflikt, z którym boryka się na co dzień prawie każdy mały i średni przedsiębiorca. Otóż chce On więcej zarabiać i żeby ktoś go wyręczył z niektórych prac, ponieważ ma mało czasu i problem ze znalezieniem odpowiedniego pracownika tudzież pracowników.

Ten konflikt jednak został rozwiązany, a pomysły okazały się proste, więc od razu przeszliśmy do działania i zaczęliśmy je wdrażać w ofertę.

WAŻNE: Czy zmieniło się teraz Twoje podejście do oferty naszych biur rachunkowych?

Jeśli jesteś zaciekawiony, jakie rozwiązania będziemy wdrażać dla przedsiębiorców, którzy chcą więcej zarabiać, chcą jednocześnie mieć więcej czasu dla bliskich i na rozwój firmy, to zapraszam do zapoznania się z poniższym nagraniem.

SKORZYSTAJ: Godzinna konsultacja tzw. concierge biznesowy wiąże się z opłatą 250 zł netto, ale w związku z budowaną „ofertą nie do odrzucenia” mamy promocję. Jeśli chcesz skorzystać z darmowej 20-to minutowej konsultacji, to kliknij w ten link, wypełnij krótką ankietę i umów spotkanie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Inne artykuły

5 powodów, dla których warto wybrać SigmaPARTNER jako twoje biuro księgowe

biuro rachunkowe luboń

Sprawne i skuteczne prowadzenie rachunkowości w przedsiębiorstwie, to fundament dla prawidłowego funkcjonowania każdej działalności gospodarczej. Dotyczy to zarówno jednoosobowej działalności jak i firmy zatrudniającej wiele osób. Przepisy prawne bywają skomplikowane i ciągle wprowadzane są do nich poprawki. Prowadzenie księgi rachunkowej, może kosztować przedsiębiorcę dużo cennego czasu. Jego działalność może ponosić wydatki, których mógłby uniknąć gdyby […]

Czytaj więcej

Zostań przedsiębiorcą! Co musisz wiedzieć przed założeniem własnej działalności gospodarczej?

biuro rachunkowe luboń artykuły dla przedsiębiorców

Wiele osób rozważa założenie własnej działalności gospodarczej. Zostanie przedsiębiorcą, wiąże się z ryzykiem i kosztami oraz wymaga znajomości wielu przepisów – jednak możliwość większego zarobku i perspektywa bycia pracodawcą, a nie pracownikiem sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej
Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas