Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Artykuły

  Skorzystaj z bazy wiedzy
  rachunkowej SIGMAPARTNER

  Bezpieczeństwo przechowywania danych

  Jak chronić dane firmowe na komputerze, telefoni czy tablecie?

  Czy usługa przechowywania danych w chmurze jest bezpieczna ?

  Zakładamy, że chyba każdy użytkownik komputera doświadczył w swoim życiu utraty danych. Jeżeli komuś się to nie przytrafiło, to ma dużo szczęścia, jednak bardzo prawdopodobne jest, że może ono go opuścić.

  Utrata danych to poważnym problemem, tym bardziej, że w większości przypadków są one utracone nieodwracalnie, czyli bez możliwości ich odzyskania. Utrata danych jest szczególnie bolesna dla firm, które zawsze w takich przypadkach tracą pieniądze. Możesz tego uniknąć!

  Oto najpopularniejsze przyczyny utraty danych:

  • Przypadkowe usunięcie danych.
  • Wirusy komputerowe. Ich rezultatem może być zniszczenie i utrata danych.
  • Awaria sprzętu komputerowego.
  • Przypadkowe sformatowanie dysku twardego.
  • Błędy programów komputerowych.
  • Ataki hakerskie.
  • Kradzież nośnika danych. Według statystyk Gartnera, kradzież laptopa ma miejsce średnio co 53 sekundy. Bądź ostrożny i nigdy nie zostawiaj swojego laptopa bez opieki.

  Jak widać, można łatwo utracić cenne dane. Od zdjęć i filmów, przez dokumenty i raporty firmowe aż po elektroniczne faktury i zestawienia finansowe, nasze komputery i telefony przechowują wyniki naszej codziennej aktywności. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed taką sytuacją jest regularne wykonywanie backupu danych, który umożliwi Ci bardzo łatwe i bezkosztowe przywrócenie plików w sytuacji ich utraty. Jeżeli jeszcze nie wykonujesz backupu swoich danych na dysk zewnętrzny lub do tzw. chmury, to powinniście zacząć to robić.

  Każdy zadaje sobie pytanie: Do Chmury czy Lokalnie ?

  Możemy wybrać między kopią zapasową w chmurze (backup online) lub zrobić backup lokalnie z pomocą odpowiedniego oprogramowania. Oto krótka analiza obu tych opcji: Korzystanie z lokalnego oprogramowania to spora zaleta. Oferta tego typu zazwyczaj daje dużą ilość opcji zapisu oraz przywracania naszej kopii zapasowej. Zrobić kopię można na różnych nośnikach danych, takie jak: płyty CD/DVD, zewnętrzne dysku twarde a nawet serwery FTP. Zasadniczą wadą tego rodzaju rozwiązań, jest wysoka zawodność wykonanych kopii zapasowych a dyski zewnętrzne są łatwym łupem dla złodzieja… bo prawdopodobnie lokalizacja, w której pliki fizycznie się znajdują to najczęściej szafka lub szuflada… tuż obok komputera z danymi źródłowymi. Potrafią oczywiście też zepsuć się i pochłonąć całą zawartość.

  Przechodzimy do sedna czyli do oferowanych przez nasze biuro usług do backupu online z których sami korzystamy prowadząc księgowość tak wielu różnych firm wymagających w większości pełnej księgowości.

  Posiadamy również chmurę którą udostępniamy klientom do przekazywania dokumentów np. faktur lub umów czy innych ważnych dokumentów dotyczących firmy klienta. W celu uzyskania informacji skontaktuj się z nami.

  Oferowane przez nas usługi to bezpieczna i niezawodna opcja przechowywania plików z komputerów i serwerów, mamy oczywiście na myśli przede wszystkim różne dane firmowe. W razie awarii dysku twardego, możecie Pastwo szybko uzyskać dostęp do naszych plików z innego komputera lub urządzenia przenośnego typu smartfon/tablet na przykład w takich przypadkach jak w opisanym artykule dotyczącym

  Moduły dzięki którym można planować

  W tej propozycji nie musimy martwić się tworzeniem kopii zapasowych wszystkich swoich plików i folderów, ponieważ są one zapisane w zewnętrznym centrum danych. W naszej firmie o ich bezpieczeństwo dbają wyspecjalizowani pracownicy oraz przygotowane w tym celu urządzenia. Dbamy też o to, aby do Państwa danych nie miał dostępu nikt oprócz Was.

  Najlepsze i najbardziej solidne rozwiązania są płatne. To jakby nie podlega dyskusji na dzisiejszym rynku. W naszej ofercie można uiścić opłatę roczną lub miesięczną, w której wliczoną mamy określoną ilość gigabajtów powierzchni. Dane transferowane są za pomocą internetu, więc czas backupu jest uzależniony od prędkości naszego łącza. Szerokopasmowy dostęp do sieci w dzisiejszych czasach nie stanowi jednak większego wyzwania dla naszych klientów.

  Warto pamiętać, że narzędzia do backupu online oferują także różnorakie funkcje. Standardem jest możliwość ustalenia własnego harmonogramu kopii albo też możliwością współdzielenia plików ze współpracownikami w razie potrzeby. Dziś to już standard… a jakże przydatny!

  Jeśli ktoś posiada własną działalność, zatrudnia kilku pracowników i przechowujesz dużą ilość danych na swoim komputerze to pierwszą rzeczą, jaką powinien rozważyć osoba poszukująca najlepszego programu dla swojego biznesu jest wzięcie pod uwagę ile danych zamierza przechowywać.

  Usługi backup’u danych dla małych firm

  Pierwszym powodem nad którym się trzeba zastanowić nad ilością danych, jest fakt, iż te dane muszą być gdzieś przetrzymywane. Lokalizacja kopii zapasowych jest bardzo ważna, bo jeśli zarządza się tak jak nasze biuro dużą ilością danych, chmura staje się jedną z najpopularniejszych form przechowywania danych. Nasz chmura pozwala również na dużo prostszy dostęp do danych, bo z poziomu przeglądarki internetowej. Formy posiadają różnoraką ofertę. W każdym razie, jeśli jesteś zainteresowany przetrzymywaniem danych firmowych w chmurze, mamy dla Klientów produkty, które oferują wiele możliwości m.in. plan tworzenia kopii zapasowych. Wybierając nasz program do backupu dla swojej firmy, (zakładamy, że posiadasz kilku pracowników z komputerami, które należy backupwować regularnie) to tworzona kopia zapasowa będzie działała w tle bez przeszkadzania pracownikom, kopie zapasowe ich danych będą się wykonywać samoistnie.

  Przy każdym oprogramowaniu do tworzenia kopii zapasowych, bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem, który należy rozważyć. Poszukuj programów, które oferują weryfikację kopii zapasowych oraz szyfrowanie za pomocą hasła. Te cechy pozwolą zabezpieczyć Państwa system firmowy przed uszkodzeniem oraz nieuprawnionym dostępem do informacji. Będzie działał zupełnie jak nasz system obsługi księgowej.

  Po zabezpieczeniu wszystkich danych firmowych, zapewne zaczniecie się Państwo zastanawiać nad procesem ich przywracania. Odzyskiwanie danych jest tak samo ważne jak ich backupowanie. Oprogramowanie i usługa do backupu, którą Państwo przez nas zakupią, (a z którego wiele lat nasze biuro właśnie korzysta) z pewnością sprosta każdym oczekiwaniom w kwestii odzyskiwania danych.

  Tworzenie kopii zapasowych jest kluczowe dla wszystkich biznesów, ponieważ utrata danych może doprowadzić do upadłości. W przypadku awarii sprzętu, każdy ma możliwość odzyskać wszystkie dane. Oprogramowanie do backupu jest gwarantem spokoju. Świadomość, że ciężka praca będzie zabezpieczona daje spokój nie do przecenienia. Zapraszamy do skorzystania z usług naszej księgowości oraz do usług zabezpieczających Państwa dane na komputerach. [Link do usług Partnerskich: http://sigmatica.pl/centrum-biznesu/ )

  Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

  Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Inne artykuły

  Umowa najmu lokalu

  Umowa najmu, jest umową regulowaną przepisami kodeksu cywilnego, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania na czas określony bądź nieokreślony, natomiast najemca zobowiązuje się płacić w zamian czynsz w określonej wysokości. Czynsz najmu dla przedsiębiorcy jest kosztem, bowiem Wydatki z tytułu czynszu najmu lokalu czy samochodu osobowego używanego dla potrzeb działalności gospodarczej kwalifikuje […]

  Czytaj więcej

  Księgowość od kuchni. Za co właściwie płacisz swojej księgowej?

  Księgowy to ten człowiek, który w potocznym rozumieniu siedzi z nosem w rachunkach, a z tego nosa zsuwają mu się okulary. A więc liczy, ale i nie tylko. Także kalkuluje, co jest bardziej opłacalne dla Ciebie jako jego klienta. Bo dobry księgowy zna się nie tylko na rachunkowości, ale także na prawie i podatkach. Ceny […]

  Czytaj więcej

  Nowelizacja VAT od dnia 1 stycznia 2017 r.

  Nowelizacja VAT od dnia 1 stycznia 2017 r.: wprowadzenie odwrotnego obciążenia usług budowlanych (usług wymienionych w dodanym zał. nr 14) w przypadku ich nabycia od podwykonawców – art. 17 ust. 1 pkt 8 i ust. 1h; rozszerzenie katalogu towarów objętych odwrotnym obciążeniem (m.in. procesory, srebro nieobrobione plastycznie, złoto nieobrobione plastycznie), rozszerzenie towarów dla których odwrotne […]

  Czytaj więcej

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas