Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

Artykuły

Skorzystaj z bazy wiedzy
rachunkowej SIGMAPARTNER

Czym się kierować wybierając biuro rachunkowe ?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z nieprzerwanym szeregiem obowiązków i wyzwań. Poza dbaniem o rozwój swojej firmy przedsiębiorca jest zobowiązany do comiesięcznego rozliczania z urzędami i organami podatkowymi jak, chociażby ZUS. Przedsiębiorcy ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy decydują się coraz częściej na outsourcing księgowości, powierzając prowadzenie swoich rachunków profesjonalnemu biuru rachunkowemu. Czym powinno charakteryzować się dobre biuro księgowe?

Zakładanie spółek w Anglii


Wybierając dowolne odpłatne usługi, kierujemy się zwykle dowolną kolejnością następujących cech: ceną, jakością usług, bliską lokalizacją. Czy są to jednak wystarczające kryteria? Zdecydowanie warto odpowiednio przyjrzeć się każdemu biuru rachunkowemu przed podjęciem decyzji o współpracy, niż po krótkim okresie być zmuszonym do jego zmiany, gdy okaże się, że nie spełniło ono oczekiwań przedsiębiorcy lub doprowadziło do powstania błędów i nieprzyjemnych sytuacji.
Przez lata przedsiębiorstwa wybierały biura rachunkowe bądź usługi księgowych głównie ze względu na bliską lokalizację takiego biura w stosunku do firmy, bądź miejsca zamieszkania przedsiębiorcy. W ten sposób zdecydowanie łatwiej było przekazywać niezbędne dokumenty w obydwie strony, bez konieczności dłuższych podróży lub konieczności wynajmowania kuriera. W dzisiejszych czasach obecność przedsiębiorcy w siedzibie biura rachunkowego poza dniem podpisania umowy nie jest wymagana. Siedzibą naszego biura księgowego jest Luboń, a wielu z naszych klientów ma swoje firmy w Poznaniu, na terenie całej Polski, lub w Wielkiej Brytanii i nie stanowi to żadnego utrudnienia we współpracy.
Przepisy prawne i prawo podatkowe to żywy twór, który ciągle podlega zmianom i transformacjom. Wprawne i bezbłędne prowadzenie rachunkowości w firmie wymaga odpowiedniego wykształcenia, kompetencji i doświadczenia. Przedsiębiorca otwierający i prowadzący działalność gospodarczą nie koniecznie musi być biegły w obowiązujących przepisach, a co więcej mieć czas, który może poświęcić każdego miesiąca na prowadzenie księgowości. Nie oznacza to jednak, że pierwszy lepszy księgowy stanie na wysokości zadania, czy posiada nawet ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Warto zapoznać się z referencjami biura, nad którego wyborem się zastanawiamy i w pełni poznać zakres proponowanych przez nie usług. Kolejną kwestią jest tutaj bez wątpienia bezpieczeństwo danych firmy przedsiębiorcy. Istotne jest, w jaki dane biuro rachunkowe przechowuje dane i jak zabezpiecza je przed niepożądanym dostępem ze strony osób trzecich. Również to jak przygotowane jest biuro na utratę danych spowodowaną uszkodzeniem sprzętu komputerowego, powinno być istotnym czynnikiem w wyborze biura księgowego.
Dobre biuro rachunkowe dzięki odpowiedniej optymalizacji kosztów może pomóc przedsiębiorcy niejednokrotnie wiele zaoszczędzić. Dlatego przedsiębiorca zapoznając się z cennikiem, powinien kierować się wyborem takiego biura, które pomoże mu zaoszczędzić niejednokrotnie więcej, niż będzie go kosztować. Biuro rachunkowe, które posiada indywidualne podejście do klienta i zapoznaje się ze strukturą jego firmy, ma zdecydowanie większą szansę na to, by pomóc mu namierzyć i zlikwidować niepotrzebne koszta i powiększyć zyski. W skład zespołu Sigmapartner wchodzi wielu księgowych z doświadczeniem prowadzenia działalności gospodarczej, dzięki czemu potrafimy spojrzeć na sprawy z punktu widzenia przedsiębiorcy.
Wybranie biura rachunkowego, któremu przedsiębiorca powierzy księgowość swojej firmy, nie jest zadaniem prostym i nie powinno być wykonywane pochopnie i bez odpowiedniej analizy. Wybór odpowiedniego partnera w biznesie może zapewnić oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów, kiedy przyjdzie do kontroli skarbowej – wtedy również dobrze mieć u swojego boku profesjonalistów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Inne artykuły

Jakie są koszty prowadzenia sp. z o.o.

miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej

Koszty prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę Z O.O. otwiera wielu przedsiębiorcom nowe możliwości zarobkowe, jak i zabezpiecza ich majątek osobisty przed ryzykiem związanym z prowadzeniem firmy. W dodatku rozsądnie zorganizowana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być bardziej oszczędna w działalności przedsiębiorcy niż jednoosobowa działalność gospodarcza. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się […]

Czytaj więcej

Rewolucja w podatkach: obniżenie stawki PIT i podwyższenie kosztów uzyskania przychodów.

W poniedziałek 15 lipca na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano Projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zapowiadany przez Prawo i Sprawiedliwość. Projekt ten przewiduje obniżenie stawki podatku PIT z 18 do 17 procent oraz ponad dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników. Przepis ten ma wejść w życie 1 października 2019 roku. […]

Czytaj więcej

Elektroniczne zwolnienia lekarskie – co powinien wiedzieć pracodawca

elektroniczne zwolnienie lekarskie

Elektroniczne zwolnienie lekarskie – innowacja?! Właściciele polskich firm nie po raz pierwszy będą musieli zmierzyć się z cyfryzacją pewnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Już od 1 grudnia 2018 roku tradycyjny papierowy druk, zastąpi elektroniczne zwolnienie lekarskie, będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej. Z tego powodu pracodawca musi założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE […]

Czytaj więcej

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas