Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Artykuły

  Skorzystaj z bazy wiedzy
  rachunkowej SIGMAPARTNER

  Czym się kierować wybierając biuro rachunkowe ?

  Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z nieprzerwanym szeregiem obowiązków i wyzwań. Poza dbaniem o rozwój swojej firmy przedsiębiorca jest zobowiązany do comiesięcznego rozliczania z urzędami i organami podatkowymi jak, chociażby ZUS. Przedsiębiorcy ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy decydują się coraz częściej na outsourcing księgowości, powierzając prowadzenie swoich rachunków profesjonalnemu biuru rachunkowemu. Czym powinno charakteryzować się dobre biuro księgowe?

  Zakładanie spółek w Anglii


  Wybierając dowolne odpłatne usługi, kierujemy się zwykle dowolną kolejnością następujących cech: ceną, jakością usług, bliską lokalizacją. Czy są to jednak wystarczające kryteria? Zdecydowanie warto odpowiednio przyjrzeć się każdemu biuru rachunkowemu przed podjęciem decyzji o współpracy, niż po krótkim okresie być zmuszonym do jego zmiany, gdy okaże się, że nie spełniło ono oczekiwań przedsiębiorcy lub doprowadziło do powstania błędów i nieprzyjemnych sytuacji.
  Przez lata przedsiębiorstwa wybierały biura rachunkowe bądź usługi księgowych głównie ze względu na bliską lokalizację takiego biura w stosunku do firmy, bądź miejsca zamieszkania przedsiębiorcy. W ten sposób zdecydowanie łatwiej było przekazywać niezbędne dokumenty w obydwie strony, bez konieczności dłuższych podróży lub konieczności wynajmowania kuriera. W dzisiejszych czasach obecność przedsiębiorcy w siedzibie biura rachunkowego poza dniem podpisania umowy nie jest wymagana. Siedzibą naszego biura księgowego jest Luboń, a wielu z naszych klientów ma swoje firmy w Poznaniu, na terenie całej Polski, lub w Wielkiej Brytanii i nie stanowi to żadnego utrudnienia we współpracy.
  Przepisy prawne i prawo podatkowe to żywy twór, który ciągle podlega zmianom i transformacjom. Wprawne i bezbłędne prowadzenie rachunkowości w firmie wymaga odpowiedniego wykształcenia, kompetencji i doświadczenia. Przedsiębiorca otwierający i prowadzący działalność gospodarczą nie koniecznie musi być biegły w obowiązujących przepisach, a co więcej mieć czas, który może poświęcić każdego miesiąca na prowadzenie księgowości. Nie oznacza to jednak, że pierwszy lepszy księgowy stanie na wysokości zadania, czy posiada nawet ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Warto zapoznać się z referencjami biura, nad którego wyborem się zastanawiamy i w pełni poznać zakres proponowanych przez nie usług. Kolejną kwestią jest tutaj bez wątpienia bezpieczeństwo danych firmy przedsiębiorcy. Istotne jest, w jaki dane biuro rachunkowe przechowuje dane i jak zabezpiecza je przed niepożądanym dostępem ze strony osób trzecich. Również to jak przygotowane jest biuro na utratę danych spowodowaną uszkodzeniem sprzętu komputerowego, powinno być istotnym czynnikiem w wyborze biura księgowego.
  Dobre biuro rachunkowe dzięki odpowiedniej optymalizacji kosztów może pomóc przedsiębiorcy niejednokrotnie wiele zaoszczędzić. Dlatego przedsiębiorca zapoznając się z cennikiem, powinien kierować się wyborem takiego biura, które pomoże mu zaoszczędzić niejednokrotnie więcej, niż będzie go kosztować. Biuro rachunkowe, które posiada indywidualne podejście do klienta i zapoznaje się ze strukturą jego firmy, ma zdecydowanie większą szansę na to, by pomóc mu namierzyć i zlikwidować niepotrzebne koszta i powiększyć zyski. W skład zespołu Sigmapartner wchodzi wielu księgowych z doświadczeniem prowadzenia działalności gospodarczej, dzięki czemu potrafimy spojrzeć na sprawy z punktu widzenia przedsiębiorcy.
  Wybranie biura rachunkowego, któremu przedsiębiorca powierzy księgowość swojej firmy, nie jest zadaniem prostym i nie powinno być wykonywane pochopnie i bez odpowiedniej analizy. Wybór odpowiedniego partnera w biznesie może zapewnić oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów, kiedy przyjdzie do kontroli skarbowej – wtedy również dobrze mieć u swojego boku profesjonalistów.

  Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

  Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Inne artykuły

  Nasza Gorąca Linia i wsparcie dla Klientów w związku z Koronawirusem

  Nasz drogi Kliencie Od kilku tygodni spełnia się najgorszy możliwy scenariusz, z którego do niedawna się śmiano. I, co gorsza, wiele osób nadal go lekceważy… Choć mówiłem na naszym blogu i na webinarach  już od zeszłego roku o nadchodzącym kryzysie i wielokrotnie zastanawiałem się jaki bedzie jego zapalnik. …to nikt chyba nie przypuszczał że zapalnik […]

  Czytaj więcej

  Opodatkowanie handlu kryptowalutami – jasne zasady podatkowe już od 2019?

  opodatkowanie handlu kryptowalutami

  Opodatkowanie handlu kryptowalutami Narodziły się około dekady temu, ale to od kilku lat z narastającą intensywnością nastręczają problemów rządom – mowa o kryptowalutach. Podczas gdy jedni chcą z nimi walczyć, ponieważ są poza zasięgiem banków centralnych. Inni tworzą z kryptowalut waluty narodowe, tak jak to zrobiła np. Wenezuela, wprowadzając w obieg Petro w sierpniu bieżącego […]

  Czytaj więcej

  Jak bezboleśnie zmienić biuro księgowe?

  biuro rachunkowe luboń

  Kiedy nie masz pełnego wglądu w sytuację rozliczeń albo wiedza merytoryczna Twojego księgowego Cię nie zadowala, rozważasz zmianę biura rachunkowego. Jak jednak przejść przez to bezboleśnie? Nie diabeł taki straszny Wielu z nas gubi się w „papierologii”, dlatego nasze księgi powierzamy biurom księgowym. Nie jest to obowiązkowe, ale nie każdy też ma do tego głowę. […]

  Czytaj więcej

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas