Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

Artykuły

Skorzystaj z bazy wiedzy
rachunkowej SIGMAPARTNER

Dlaczego właściciel firmy nie może pracować?

biuro rachunkowe cennik właściciel firmy garnitur zegarek

Zadzwonił telefon…

Po krótkiej rozmowie z potencjalnym klientem oczy miałem szeroko otwarte i byłem skonfundowany. Pan, który do mnie zadzwonił powiedział, że zwrócił się z prośbą o ofertę do rożnych biur rachunkowych, ale wszystkie oferują, jak mówił, dokładnie tę samą usługę tylko w innych cenach. Pomyśleliśmy, że coś jest nie tak skoro nie widzi różnic. Nie omieszkaliśmy wykorzystać nadarzającej się sytuacji i szybko określiliśmy swoją pozycję na rynku informując Klienta że:

biuro rachunkowe cennik właściciel firmy garnitur zegarekSigmaPARTNER i angielski TaxPack Ltd to biura, które realizują wizję księgowości wspierającej działania przedsiębiorstw. Stworzymy Centrum Biznesu – zrzeszamy sprawdzonych wykonawców, którzy świadczą usługi dla firm na preferencyjnych warunkach.

Rozwijać swój biznes można bowiem całkowicie samodzielnie, lub też przy pomocy doświadczonych ekspertów. A dzięki odpowiedniej wiedzy, można jeszcze bardziej zoptymalizować swoje możliwości, dążąc w ten sposób do upragnionego celu.

 

Kiedyś na jednym ze szkoleń padło kilka zdań, z których wagi mało kto zdaje sobie sprawę. Czy zgodzisz się z nimi?:

  • Jako właściciel firmy – nie możesz pracować…
  • Nie możesz mieć na głowie stresujących projektów. To obowiązek kierownika projektu, nie właściciela.
  • Nie możesz odpisywać na mejle i odbierać telefonów. To obowiązek obsługi klienta, nie właściciela.
  • Nie możesz się zajmować sprzedażą. To obowiązek sprzedawcy, nie właściciela.
  • Nie możesz robić serwisu. To obowiązek technika serwisanta, nie właściciela.
  • Takich „nie możesz jako właściciel firmy” jest więcej!

Więc co właściwie właściciel firmy może robić?

Przestać pracować i ZACZĄĆ ROZWIJAĆ FIRMĘ.
Zająć się zarządzaniem, organizacją, sprawami strategicznymi.
…Tylko wtedy może podwoić firmę.

Piotr Michalak, Coach i trener… bo o nim mowa, powiedział jeszcze coś takiego: Takie życie właściciela nie jest zbyt stresujące, jest właściwie przyjemne, bo rzeczy najgorsze – oddelegowujesz. Czy czynisz w ten sposób komuś krzywdę? Nie! Bo są ludzie, którzy kochają prowadzić projekty, odpisywać na maile, spotykać się z klientami… Jako ludzie, uzupełniamy się – i to jest piękne.

Jako biuro inne niż wszystkie taką właśnie przyszłość biznesową widzimy dla naszych Klientów i to jest jeden z naszych celów. Księgowość według nas powinna służyć i pomagać w rozwoju firmy a nie zajmować się tylko wklepywaniem faktur.

Mieliśmy do rozwikłania pewien konflikt, z którym boryka się na co dzień prawie każdy mały i średni przedsiębiorca. Otóż chce On więcej zarabiać i żeby ktoś go wyręczył z niektórych prac, ponieważ ma mało czasu i problem ze znalezieniem odpowiedniego pracownika tudzież pracowników.

Ten konflikt jednak został rozwiązany, a pomysły okazały się proste, więc od razu przeszliśmy do działania i zaczęliśmy je wdrażać w ofertę.

WAŻNE: Czy zmieniło się teraz Twoje podejście do oferty naszych biur rachunkowych?

Jeśli jesteś zaciekawiony, jakie rozwiązania będziemy wdrażać dla przedsiębiorców, którzy chcą więcej zarabiać, chcą jednocześnie mieć więcej czasu dla bliskich i na rozwój firmy, to zapraszam do zapoznania się z poniższym nagraniem.

SKORZYSTAJ: Godzinna konsultacja tzw. concierge biznesowy wiąże się z opłatą 250 zł netto, ale w związku z budowaną „ofertą nie do odrzucenia” mamy promocję. Jeśli chcesz skorzystać z darmowej 20-to minutowej konsultacji, to kliknij w ten link, wypełnij krótką ankietę i umów spotkanie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Inne artykuły

Co ma kurs euro do podatków w Polsce?

Wydawałoby się, że niewiele, przecież w naszym kraju płacimy polskimi złotówkami, nie tylko podatki zresztą. A jednak! Jeszcze rok temu, również na początku października, kurs euro był nieco wyższy. Dla polskich przedsiębiorców oznaczało to wyższe limity określonych podatków czy amortyzacji środków trwałych. Od stycznia 2019 sytuacja ulegnie zmianie… Choć wahania w kursie euro wydają się […]

Czytaj więcej

Jak wybrać biuro rachunkowe dla e-commerce?

miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej, internet, e-commerce

Elektroniczne podpisy czy dokumenty nie są już dzisiaj niczym nowym w coraz bardziej scyfryzowanym świecie. Jeśli ktoś prowadzi swój biznes w sieci, to również za jej pośrednictwem woli załatwiać wszelkiego rodzaju „robotę papierkową”. Jeśli chcesz wybrać biuro rachunkowe dla e-commerce, intuicja podpowiada, że to dla Ciebie została stworzona księgowość online. Nic jednak bardziej mylnego. Aby […]

Czytaj więcej

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze biura księgowego?

3 wskazówki Zakładasz własną firmę – z własnej woli, bo wreszcie chcesz być na swoim, lub dlatego, że wymaga od Ciebie tego Twój pracodawca. Niezależnie od powodów zawsze przy zakładaniu własnej działalności bierze się jedną, najważniejszą rzecz pod uwagę: księgowość. Szukaj zaufanych osób Stereotyp księgowego to okularnik ślęczący nad rachunkami, gdzieś z boku, z dala […]

Czytaj więcej

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas