
To pierwszy artykuł z planowanej serii artykułów traktujących o dropshiplingu i kwestiach księgowych które postaramy sie podać w sposób przystępny.
W artykułach które opublikujemy dowiesz się m inn:
-
- Czy działając w dropshiplingu muszę mieć otwartą działalność gospodarczą ?
- Kto wystawia fakturę lub paragon ?
- Dropshipping – rozliczenie modelu pośrednictwa handlowego
- Rozliczanie podatku VAT od kontrahenta krajowego lub z UE
- Import towarów
- Zasady opodatkowania w dropshippingu
- Jakie koszty przychodu jeśli nie otrzymuję dokumentu zakupowego ( np. z Aliexpress).
- Kasa fiskalna
Poniżej również krótki film w którym odpowiadamy m inn na te pytania:
Aby dowiedzieć się więcej i łatwiej podjąć decyzje – umów sie na darmową konsultację dotyczącą dropshiplingu: tutaj
Umów się na darmową konsultacjęDropshipping to nowoczesny i model pozyskiwania produktów do sprzedaży w swoim sklepie.
Model Dropshippingowy polega na nawiązaniu współpracy z hurtownią i integracji z jej bazami danych. l sprzedaży, pozwalający na przełożenie części obowiązków ze sklepu na hurtownię.
Dropshipping jest dość nowym modelem sprzedaży, jednak coraz bardziej powszechnym. Przyczynia się do obniżenia kosztów przedsiębiorców związanych z magazynowaniem towarów. Wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie to będzie coraz częściej stosowane przez przedsiębiorców.
Na próżno będziemy szukać w ustawach podatkowych przepisów dotyczących zagadnienia dropshippingu. Ani ustawa o podatku VAT ani ustawa o podatku dochodowym nie reguluje w odmienny sposób takich transakcji. W związku z powyższym rozliczeń podatkowych należy dokonywać na zasadach ogólnych. W niektórych przypadkach można się posiłkować wydawanymi interpretacjami podatkowymi, żeby w sposób właściwy zakwalifikować dropshipping.
Występują 2 modele pośrednictwa: za wynagrodzeniem prowizyjnym i jako działalność we własnym imieniu i na własny rachunek.
Dropshipping – rozliczenie sprzedaż towarów we własnym imieniu
Sprzedaż towarów we własnym imieniu to najczęstsza forma dropshippingu. W takim scenariuszu, to właściciel sklepu internetowego zajmuje się rozliczaniem płatności wynikających z zamówień złożonych przez klientów. Nie ma on jednak kontaktu z towarem – zamiast tego, informacja o zamówieniu trafia do dystrybutora, który zleca wysyłkę towaru.
Podatnik dokonuje więc zakupu towaru od sprzedawcy (dostawcy) i sprzedaży tego towaru nabywcy (klientowi).
Przychody uzyskane przez podatnika sprzedającego towary przez internet przy wykorzystaniu modelu logistycznego dropshippingu, stanowią przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, ustalony w wysokości, jaką nabywca zapłacił podatnikowi za dany towar, bez ewentualnej kwoty VAT. Przychód ten powstaje w momencie wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy podatnika, o ile nie wystawił on wcześniej faktury z tytułu realizacji transakcji sprzedaży.
Niebawem kolejny artykuł w którym rozwiniemy ten bardzo interesujący, wręcz modny ostatnio temat.
Jesli chciałbyś dowiedzieć się więcej i łatwiej podjąć decyzje – umów sie na darmową konsultację dot dropshiplingu.
Umów się na darmową konsultacjęCzęść II artykułu CZYTAJ DALEJ: JAKI PODTEK I CO Z TYM VATEM