Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Artykuły

  Skorzystaj z bazy wiedzy
  rachunkowej SIGMAPARTNER

  Jak wykonać raport kasowy?

  Instrukcja sporządzenia Raportu kasowego

  Wszystkie operacje gotówkowe muszą być przeprowadzone przez Raport kasowy i potwierdzone oryginalnymi dokumentami.

  Podstawowymi dokumentami w RK jest:

  • dla wpłat gotówki do kasy jest druk KP (kasa przyjmie)
  • dla wypłat gotówki z kasy jest druk KW (kasa wyda)

  Powyższe druki są drukami ścisłego zarachowania co oznacza że muszą być ponumerowane i czytelnie podpisane (oddzielna numeracja dla KP i KW).

  Kw wystawiamy w przypadku wypłaty gotówki z kasy na podstawie faktury, rachunku, delegacji, pobrania zaliczki, wpłaty do banku itp. Każdy dokument potwierdzający wypłatę gotówki musi być podpisany przez osobę otrzymującą środki pieniężne.

  Kp wystawiamy w przypadku wpłaty gotówki do kasy na podstawie faktury, rozliczenia zaliczki, pobranie z banku itp.

  Wszystkie operacje muszą być ujęte w jednym zestawieniu czyli w Raporcie Kasowym w sposób chronologiczny wg dat.

  Raport kasowy sporządzamy co najmniej raz na miesiąc.

  Wszystkie wpłaty i wypłaty należy oddzielnie podsumować w danym raporcie kasowym z uwzględnieniem stanu kasy na początek i na koniec danego okresu.

  Jeżeli przyjmujemy zasadę iż numeracja jest narastająco a nie miesięczna to musimy taką numerację utrzymać przez cały rok obrotowy.

  Na koniec każdego roku obrotowego należy sporządzić inwentaryzację kasy czyli powołana komisja inwentaryzacyjna musi dokonać spisu z natury i dokonać porównania czy stan inwentury jest zgodna ze stanem w Raporcie kasowym.

  Pobierz przykładowy raport kasowy:

  Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

  Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Inne artykuły

  Sprzedaż internetowa – poznaj rozwiązania, które ją ułatwią

  sprzedaż internetowa

  Sprzedaż internetowa i sektor ERP w naszym biurze Sprzedaż internetowa prowadzona przez naszych klientów wymaga wdrożenia wielu, nie raz innowacyjnych funkcjonalności. W związku z tym, że specjalizujemy się we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań do zarządzania dla klientów mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, to jesteśmy w stanie je dostarczyć. Produkty, które promujemy to elastyczne rozwiązania dostosowane do […]

  Czytaj więcej

  Nasza Gorąca Linia i wsparcie dla Klientów w związku z Koronawirusem

  Nasz drogi Kliencie Od kilku tygodni spełnia się najgorszy możliwy scenariusz, z którego do niedawna się śmiano. I, co gorsza, wiele osób nadal go lekceważy… Choć mówiłem na naszym blogu i na webinarach  już od zeszłego roku o nadchodzącym kryzysie i wielokrotnie zastanawiałem się jaki bedzie jego zapalnik. …to nikt chyba nie przypuszczał że zapalnik […]

  Czytaj więcej

  Blockchain to kolejne słowo, które robi we współczesnym świecie oszałamiającą karierę.

  Blockchain to kolejne słowo, które robi we współczesnym świecie oszałamiającą karierę. Mimo tego pełne zrozumienie znaczenia tej nowej technologii jest raczej na niskim poziomie. Tym tekstem postaramy się temu zaradzić! Słowo „blockchain” najczęściej pada w kontekście Bitcoina i innych kryptowalut. Nie ma się czemu dziwić, bowiem właśnie ta technologia stanowi podstawę działania owych cyfrowych walut. […]

  Czytaj więcej

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas