Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

Artykuły

Skorzystaj z bazy wiedzy
rachunkowej SIGMAPARTNER

Jak wykonać raport kasowy?

Instrukcja sporządzenia Raportu kasowego

Wszystkie operacje gotówkowe muszą być przeprowadzone przez Raport kasowy i potwierdzone oryginalnymi dokumentami.

Podstawowymi dokumentami w RK jest:

  • dla wpłat gotówki do kasy jest druk KP (kasa przyjmie)
  • dla wypłat gotówki z kasy jest druk KW (kasa wyda)

Powyższe druki są drukami ścisłego zarachowania co oznacza że muszą być ponumerowane i czytelnie podpisane (oddzielna numeracja dla KP i KW).

Kw wystawiamy w przypadku wypłaty gotówki z kasy na podstawie faktury, rachunku, delegacji, pobrania zaliczki, wpłaty do banku itp. Każdy dokument potwierdzający wypłatę gotówki musi być podpisany przez osobę otrzymującą środki pieniężne.

Kp wystawiamy w przypadku wpłaty gotówki do kasy na podstawie faktury, rozliczenia zaliczki, pobranie z banku itp.

Wszystkie operacje muszą być ujęte w jednym zestawieniu czyli w Raporcie Kasowym w sposób chronologiczny wg dat.

Raport kasowy sporządzamy co najmniej raz na miesiąc.

Wszystkie wpłaty i wypłaty należy oddzielnie podsumować w danym raporcie kasowym z uwzględnieniem stanu kasy na początek i na koniec danego okresu.

Jeżeli przyjmujemy zasadę iż numeracja jest narastająco a nie miesięczna to musimy taką numerację utrzymać przez cały rok obrotowy.

Na koniec każdego roku obrotowego należy sporządzić inwentaryzację kasy czyli powołana komisja inwentaryzacyjna musi dokonać spisu z natury i dokonać porównania czy stan inwentury jest zgodna ze stanem w Raporcie kasowym.

Pobierz przykładowy raport kasowy:

Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Inne artykuły

List od Prezesa Zarządu SigmaPATNER Sp z o. o. do Klientów.

  List od Prezesa Zarządu SigmaPATNER Sp z o. o. do Klientów. Szanowni Państwo Jak zwykle, kiedy w końcu do Was pisze list, to jest on dość osobisty. Teraz też tak będzie bo chcę opowiedzieć o tym co się dzieje fajnego w SigmaPARTNER  – Waszej księgowości.  Przedstawię coś co dotyczy każdego naszego Klienta… ma się […]

Czytaj więcej

Mamy się czym pochwalić.

  List od Prezesa Zarządu SigmaPATNER Sp z o. o. do Klientów. Szanowni Państwo Ten list, to list w pewnym sensie osobisty bo chcę opowiedzieć, a nawet pochwalić się tym co zrobiliśmy dla Klientów w okresie ostatnich dwóch lat.  Oczywiście że w ostatecznym rozrachunki ma skorzystać na zmianach Sigma, ale to Ty drogi Kliencie decydujesz czy […]

Czytaj więcej

Zasady wystawiania faktur.

Jak prawidłowo wystawiać faktury VAT?  Rozpoczynasz lub już prowadzisz własną działalność? …Księgowy wybrany, tak więc prowadzenie ksiąg masz już z głowy. Jednak nadal istnieje coś, co będziesz robić samodzielnie. Poza Twoją pracą oczywiście. Mowa o wystawianiu faktur. Wiesz, jak się do tego zabrać? Jeśli nie… lub niezupełnie, dowiesz się o tym już za chwilę! Przygotowaliśmy […]

Czytaj więcej

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas