Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Artykuły

  Skorzystaj z bazy wiedzy
  rachunkowej SIGMAPARTNER

  Jak wykonać raport kasowy?

  Instrukcja sporządzenia Raportu kasowego

  Wszystkie operacje gotówkowe muszą być przeprowadzone przez Raport kasowy i potwierdzone oryginalnymi dokumentami.

  Podstawowymi dokumentami w RK jest:

  • dla wpłat gotówki do kasy jest druk KP (kasa przyjmie)
  • dla wypłat gotówki z kasy jest druk KW (kasa wyda)

  Powyższe druki są drukami ścisłego zarachowania co oznacza że muszą być ponumerowane i czytelnie podpisane (oddzielna numeracja dla KP i KW).

  Kw wystawiamy w przypadku wypłaty gotówki z kasy na podstawie faktury, rachunku, delegacji, pobrania zaliczki, wpłaty do banku itp. Każdy dokument potwierdzający wypłatę gotówki musi być podpisany przez osobę otrzymującą środki pieniężne.

  Kp wystawiamy w przypadku wpłaty gotówki do kasy na podstawie faktury, rozliczenia zaliczki, pobranie z banku itp.

  Wszystkie operacje muszą być ujęte w jednym zestawieniu czyli w Raporcie Kasowym w sposób chronologiczny wg dat.

  Raport kasowy sporządzamy co najmniej raz na miesiąc.

  Wszystkie wpłaty i wypłaty należy oddzielnie podsumować w danym raporcie kasowym z uwzględnieniem stanu kasy na początek i na koniec danego okresu.

  Jeżeli przyjmujemy zasadę iż numeracja jest narastająco a nie miesięczna to musimy taką numerację utrzymać przez cały rok obrotowy.

  Na koniec każdego roku obrotowego należy sporządzić inwentaryzację kasy czyli powołana komisja inwentaryzacyjna musi dokonać spisu z natury i dokonać porównania czy stan inwentury jest zgodna ze stanem w Raporcie kasowym.

  Pobierz przykładowy raport kasowy:

  Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

  Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Inne artykuły

  Bezpieczeństwo przechowywania danych

  Jak chronić dane firmowe na komputerze, telefoni czy tablecie? Czy usługa przechowywania danych w chmurze jest bezpieczna ? Zakładamy, że chyba każdy użytkownik komputera doświadczył w swoim życiu utraty danych. Jeżeli komuś się to nie przytrafiło, to ma dużo szczęścia, jednak bardzo prawdopodobne jest, że może ono go opuścić. Utrata danych to poważnym problemem, tym […]

  Czytaj więcej

  Jak kryptowaluty zmienią świat?

  Czy technologia blockchain i kryptowaluty, które na niej bazują, to przyszłość? Wielu nie ma co do tego wątpliwości. Skrzynka e-mailowa też kiedyś była czymś nowym, ale z czasem stała się oczywistością. Jeśli tak samo stanie się z kryptowalutami, jak zmieni się świat, w którym będą stanowiły codzienność? Światy zakupów, finansów i biznesu już się zmieniły […]

  Czytaj więcej

  Zatrudnianie pracowników (również cudzoziemców)

  zatrudnianie pracowników

  Zatrudnianie pracowników Jeśli jesteś właścicielem działalności gospodarczej, która zaczęła przynosić coraz większe dochody, być może przyszedł czas na to, aby zatrudnić nowych pracowników. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób to zrobić – nie martw się – nasze biuro księgowe to cały proces dokładnie opisze! Przybliżymy wszystkie niezbędne informacje i zasady – zarówno w przypadku pracowników polskich, jak i cudzoziemców. […]

  Czytaj więcej

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas