Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

Artykuły

Skorzystaj z bazy wiedzy
rachunkowej SIGMAPARTNER

Nasza Gorąca Linia i wsparcie dla Klientów w związku z Koronawirusem

Nasz drogi Kliencie

Od kilku tygodni spełnia się najgorszy możliwy scenariusz, z którego do niedawna się śmiano.

I, co gorsza, wiele osób nadal go lekceważy…

Choć mówiłem na naszym blogu i na webinarach  już od zeszłego roku o nadchodzącym kryzysie i wielokrotnie zastanawiałem się jaki bedzie jego zapalnik. …to nikt chyba nie przypuszczał że zapalnik przyjdzie tak nagle i to ze strony jakiegoś tam wirusa (w prawdzie w koronie) ale bardziej bym się spodziewał św. Mikołaja lub, że jakiś duży bank znów zbankrutuje. Sytuacja jednak nas wszystkich totalnie zaskoczyła.

Firmy zaczynają zwalniać pracowników – niektórym już teraz brakuje pieniędzy na opłacenie faktur, podatków oraz kosztów stałych.

Ludzie przestają spłacać kredyty, a rynek pracownika właśnie się skończył. Niebawem możemy być świadkami największego bezrobocia w ostatnich latach.

Jednak najgorsze dopiero nadchodzi…

Chcemy, żeby każdy miał szansę zminimalizować swoje straty, a niektórzy nawet uratować całe majątki dlatego:

  • Otwieramy GORĄCĄ LINIĘ WSPARCIA. Każdy z naszych Klientów zna do mnie bezpośredni nr telefonu lub do sekretariatu: 500 300 788 –  Zapraszam!.  Proszę też pisać bezpośrednio na mój adres mail pawel.kurnik(małpa)sigmapartner.pl lub oczywiście na biuro(małpa)sigmapartner.pl , Przypominam, że mamy w swoim zespole różnych specjalistów. Nikogo nie zostawimy bez merytorycznego wsparcia. Zapraszamy!
  • Zamknęliśmy tydzień temu, ale po krótkim namyśle przedłużymy  możliwość uczestnictwa w KRĘGU WZAJEMNEJ WYMIANY OFERT oraz różnych MOŻLIWOŚCI. To okazja by wesprzeć się i zarobić również wzajemnie między sobą, nawiązać współpracę z inną firmą, poprosić o cokolwiek. Śmiało – Zapraszamy jeszcze raz!

Tutaj informacje o Tarczy „antykryzysowej” LINK

Bardzo fajny projekt zaproponował Piotr Michalak, warto skorzystać bo wysyła na bierząco analizę rynkową:  LINK

Tutaj Piotr udostępnił kilkadziesiąt pomysłów przedsiębiorców: wiele bardzo ciekawych a na pewno inspirujących: LINK

KILKA PRZYDATNYCH LINKÓW I INFORMACJI:

Zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w celu przeciwdziałania COVID 19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna).

Wsparcie dla przedsiębiorców w razie problemów z terminową zapłatą podatków
Przedsiębiorcy, którzy z związku z występowaniem koronawirusa będą mieć problemy z terminową zapłatą należności podatkowych, mogą wystąpić z wnioskiem o przyznanie ulgi lub umorzenie zaległości. W sytuacji negatywnych skutków finansowych dla przedsiębiorców wynikających z epidemii koronawirusa urzędy skarbowe będą brać pod uwagę te szczególne okoliczności przy rozpatrywaniu wniosków dotyczących przyznania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych (odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty, umorzenia zaległości podatkowych itp). Wnioski składane przez przedsiębiorców w trybie art. 67a i art. nast. Ordynacji podatkowej będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.

Ponadto Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęcają do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie. Twój e-PIT i e-Deklaracje pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym. Zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach/należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości można uzyskać na portalu biznes.gov.pl.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie dostępności budynków urzędów skarbowych dla klientów tylko do sal obsługi podatnika. Dane kontaktowe w sprawach podatkowych: LINK

Od 9 marca 2020 r. w Głosie Podatnika dodano kategorię „Koronawirus”, gdzie można zgłaszać swoje propozycje jak chronić naszą gospodarkę przed koronawirusem: LINK

Pakiet osłonowy dla firm w związku z koronawirusem
Ulgi w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS; instrumenty na rzecz poprawy płynności finansowej firm, w tym wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów; ochronę i wsparcie rynku pracy, m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów – zawiera pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa MR przygotuje projekt specustawy w tej sprawie. Szczegóły: LINK

ZUS: dodatkowe zasiłki opiekuńcze dla rodziców dzieci do 8. roku życia
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje osobie ubezpieczonej na czas opieki nad dzieckiem do lat 8 w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły z powodu COVID-19. Aby uzyskać taki zasiłek należy złożyć oświadczenie:
·    Pracownik lub zleceniobiorca oświadczenie składa do swojego płatnika składek np. pracodawcy, zleceniodawcy – w sposób przyjęty w danym miejscu pracy.
·    Osoba prowadząca pozarolniczą działalność albo współpracująca z osobą prowadzącą działalność, dla której płatnikiem zasiłku jest ZUS, może wysłać do nas oświadczenie elektronicznie – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Więcej informacji: LINK

Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Inne artykuły

ZUS odmawia rent i zabiera zasiłki chorobowe, jednocześnie hojnie rozdaje nagrody swoim pracownikom

biuro księgowe luboń

Średnia obciążenia składkami na ubezpieczenie społeczne dla Polski wynosi 30% kosztów pracy, dla krajów OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) – 23. Jasno z tego wynika, że obywatele innych rozwiniętych państw płacą mniej niż my, dużo mniej. Warto pamiętać, że pieniądze wpływające do ZUS nie pochodzą jednak wyłącznie z tytułu oskładkowania naszych pensji. Instytucja ta […]

Czytaj więcej

Umowa najmu lokalu

Umowa najmu, jest umową regulowaną przepisami kodeksu cywilnego, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania na czas określony bądź nieokreślony, natomiast najemca zobowiązuje się płacić w zamian czynsz w określonej wysokości. Czynsz najmu dla przedsiębiorcy jest kosztem, bowiem Wydatki z tytułu czynszu najmu lokalu czy samochodu osobowego używanego dla potrzeb działalności gospodarczej kwalifikuje […]

Czytaj więcej

Pełna Księgowość spółki z o.o.

księgowość w spółce z oo

Pełna księgowość oznacza najbardziej zaawansowaną formą ewidencji księgowej w firmie. Spółki z o.o. to najpopularniejsza forma prawna przedsiębiorstw w Polsce. Sposób prowadzenia księgowości w takiej spółce handlowej wygląda inaczej od księgowości w jednoosobowej działalności gospodarczej i uchodzi za bardziej skomplikowaną od pozostałych. Zatem pełna księgowość w spółce z o.o. należy do najbardziej skomplikowanych czynności księgowych. […]

Czytaj więcej

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas