Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Artykuły

  Skorzystaj z bazy wiedzy
  rachunkowej SIGMAPARTNER

  Nasza Gorąca Linia i wsparcie dla Klientów w związku z Koronawirusem

  Nasz drogi Kliencie

  Od kilku tygodni spełnia się najgorszy możliwy scenariusz, z którego do niedawna się śmiano.

  I, co gorsza, wiele osób nadal go lekceważy…

  Choć mówiłem na naszym blogu i na webinarach  już od zeszłego roku o nadchodzącym kryzysie i wielokrotnie zastanawiałem się jaki bedzie jego zapalnik. …to nikt chyba nie przypuszczał że zapalnik przyjdzie tak nagle i to ze strony jakiegoś tam wirusa (w prawdzie w koronie) ale bardziej bym się spodziewał św. Mikołaja lub, że jakiś duży bank znów zbankrutuje. Sytuacja jednak nas wszystkich totalnie zaskoczyła.

  Firmy zaczynają zwalniać pracowników – niektórym już teraz brakuje pieniędzy na opłacenie faktur, podatków oraz kosztów stałych.

  Ludzie przestają spłacać kredyty, a rynek pracownika właśnie się skończył. Niebawem możemy być świadkami największego bezrobocia w ostatnich latach.

  Jednak najgorsze dopiero nadchodzi…

  Chcemy, żeby każdy miał szansę zminimalizować swoje straty, a niektórzy nawet uratować całe majątki dlatego:

  • Otwieramy GORĄCĄ LINIĘ WSPARCIA. Każdy z naszych Klientów zna do mnie bezpośredni nr telefonu lub do sekretariatu: 500 300 788 –  Zapraszam!.  Proszę też pisać bezpośrednio na mój adres mail pawel.kurnik(małpa)sigmapartner.pl lub oczywiście na biuro(małpa)sigmapartner.pl , Przypominam, że mamy w swoim zespole różnych specjalistów. Nikogo nie zostawimy bez merytorycznego wsparcia. Zapraszamy!
  • Zamknęliśmy tydzień temu, ale po krótkim namyśle przedłużymy  możliwość uczestnictwa w KRĘGU WZAJEMNEJ WYMIANY OFERT oraz różnych MOŻLIWOŚCI. To okazja by wesprzeć się i zarobić również wzajemnie między sobą, nawiązać współpracę z inną firmą, poprosić o cokolwiek. Śmiało – Zapraszamy jeszcze raz!

  Tutaj informacje o Tarczy „antykryzysowej” LINK

  Bardzo fajny projekt zaproponował Piotr Michalak, warto skorzystać bo wysyła na bierząco analizę rynkową:  LINK

  Tutaj Piotr udostępnił kilkadziesiąt pomysłów przedsiębiorców: wiele bardzo ciekawych a na pewno inspirujących: LINK

  KILKA PRZYDATNYCH LINKÓW I INFORMACJI:

  Zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w celu przeciwdziałania COVID 19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna).

  Wsparcie dla przedsiębiorców w razie problemów z terminową zapłatą podatków
  Przedsiębiorcy, którzy z związku z występowaniem koronawirusa będą mieć problemy z terminową zapłatą należności podatkowych, mogą wystąpić z wnioskiem o przyznanie ulgi lub umorzenie zaległości. W sytuacji negatywnych skutków finansowych dla przedsiębiorców wynikających z epidemii koronawirusa urzędy skarbowe będą brać pod uwagę te szczególne okoliczności przy rozpatrywaniu wniosków dotyczących przyznania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych (odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty, umorzenia zaległości podatkowych itp). Wnioski składane przez przedsiębiorców w trybie art. 67a i art. nast. Ordynacji podatkowej będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.

  Ponadto Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęcają do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie. Twój e-PIT i e-Deklaracje pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym. Zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach/należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości można uzyskać na portalu biznes.gov.pl.

  Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie dostępności budynków urzędów skarbowych dla klientów tylko do sal obsługi podatnika. Dane kontaktowe w sprawach podatkowych: LINK

  Od 9 marca 2020 r. w Głosie Podatnika dodano kategorię „Koronawirus”, gdzie można zgłaszać swoje propozycje jak chronić naszą gospodarkę przed koronawirusem: LINK

  Pakiet osłonowy dla firm w związku z koronawirusem
  Ulgi w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS; instrumenty na rzecz poprawy płynności finansowej firm, w tym wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów; ochronę i wsparcie rynku pracy, m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów – zawiera pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa MR przygotuje projekt specustawy w tej sprawie. Szczegóły: LINK

  ZUS: dodatkowe zasiłki opiekuńcze dla rodziców dzieci do 8. roku życia
  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje osobie ubezpieczonej na czas opieki nad dzieckiem do lat 8 w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły z powodu COVID-19. Aby uzyskać taki zasiłek należy złożyć oświadczenie:
  ·    Pracownik lub zleceniobiorca oświadczenie składa do swojego płatnika składek np. pracodawcy, zleceniodawcy – w sposób przyjęty w danym miejscu pracy.
  ·    Osoba prowadząca pozarolniczą działalność albo współpracująca z osobą prowadzącą działalność, dla której płatnikiem zasiłku jest ZUS, może wysłać do nas oświadczenie elektronicznie – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
  Więcej informacji: LINK

  Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

  Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Inne artykuły

  Oferta pozyskiwania środków krajowych i unijnych dla firm oraz dla powstających startupów.

  Zwiększ konkurencyjność firmy, wprowadź innowacyjny produkt,  zrealizuj swój startup poprzez pozyskane środki. Pełna oferta pozyskania finansowania – Pobierz PDF Możemy pomóc w pozyskiwaniu bezzwrotnego dofinansowania dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych na otwarcie działalności gospodarczej. Grono doświadczonych specjalistów, doradców prawnych oraz ekonomistów dzięki wieloletniej pracy w pozyskiwaniu środków unijnych oraz krajowych, zdobyli niezbędną do […]

  Czytaj więcej

  Na czy polega różnica pomiędzy optymalizacją a unikaniem podatków

  optymalizacja podatków a offshore scam

  W kwietniu światem wstrząsnął skandal „panama papers” związany z wyciekiem powyżej 11 milionów dokumentów należących do 214 tysięcy firm oraz aż 140 przywódców z krajów całego świata. Dokumenty należące do firmy prawniczej Mossack Fonseca, dotyczyły zatajenia części zysków oraz majątku w rajach podatkowych, poprzez nieuczciwe i nielegalne uchylanie się od płacenia podatków i innych należności. […]

  Czytaj więcej

  Jak wykonać raport kasowy?

  Instrukcja sporządzenia Raportu kasowego Wszystkie operacje gotówkowe muszą być przeprowadzone przez Raport kasowy i potwierdzone oryginalnymi dokumentami. Podstawowymi dokumentami w RK jest: dla wpłat gotówki do kasy jest druk KP (kasa przyjmie) dla wypłat gotówki z kasy jest druk KW (kasa wyda) Powyższe druki są drukami ścisłego zarachowania co oznacza że muszą być ponumerowane i […]

  Czytaj więcej

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas