Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

Artykuły

Skorzystaj z bazy wiedzy
rachunkowej SIGMAPARTNER

Powołaliśmy konsorcjum. Ustalono zasady wzajemnej współpracy.

Bardzo się cieszymy i pragniemy poinformować,  że SigmaPARTNER Sp. z o. o.  i  akcelerator International Accelerator Of Telemedicine Technologies Spółka z o. o  powołały w dniu 27.10.2019 r konsorcjum.

Dla naszego oprogramowania TAXELIT i tokenu TXN są to nowe przestrzenie do rozwoju i nowe możliwości, dzięki którym poszerzają się perspektywy dalszych działań. Należy tu wspomnieć, iż dla konsorcjum również pracują prócz informatyków i programistów także wyspecjalizowane kancelarie prawne i notarialne na czym bezpośrednio mogą skorzystać nasi Klienci.

Celem konsorcjum jest ustalenie zasad wzajemnej współpracy i strategii pozyskania wsparcia kapitałowego w tym wspólnej emisji tokenu w celu finansowania przedsięwzięcia. Emisja będzie mogła przyjąć nazwę Initial Coin Offering (IEO), Initial Exchange Offering (IEO) lub Security Token Offering (STO).

Mając na uwadze przyszłą emisję wspólnego tokenu odbyło się w dniu 06.11.2019 r spotkanie robocze w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego ( KNF) w której uczestniczył m inn Adam Mucha i Karol Gurtat – prezesi akceleratora  ( na zdjęciu ).  

Inwestorzy zainteresowani rozwojem startupów z dziedziny telemedycyny i FINTECH mają finansować projekt konsorcjum poprzez zakup tokenów. Zamiast akcji, uczestnicy emisji otrzymają wyżej wymienione tokeny, czyli jednostki bazujące na kryptografii, materializujące prawa podmiotowe.

Niektóre cele szczegółowe konsorcjum to:

  • Ustalenie zasad wspólnej realizacji Emisji Tokenów.
  • Ustalenie zasad realizacji działań promocyjnych skierowanych do Uczestników emisji.
  • Ustalenie możliwości sporządzania Wniosków o dofinansowanie Projektu, celem uzyskania Środków Europejskich. 
  • Ustalenie zasad współpracy z Partnerami Instytucjonalnymi ( w tym z KNF).
  • Ustalenie zasad komercjalizacji Projektu.
  • Ustalenie zasad realizacji Świadczeń Wzajemnych.

Prezes SigmaPARTNER Sp z o. o.

Paweł Kurnik

Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Inne artykuły

Jak wybrać biuro rachunkowe dla e-commerce?

miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej, internet, e-commerce

Elektroniczne podpisy czy dokumenty nie są już dzisiaj niczym nowym w coraz bardziej scyfryzowanym świecie. Jeśli ktoś prowadzi swój biznes w sieci, to również za jej pośrednictwem woli załatwiać wszelkiego rodzaju „robotę papierkową”. Jeśli chcesz wybrać biuro rachunkowe dla e-commerce, intuicja podpowiada, że to dla Ciebie została stworzona księgowość online. Nic jednak bardziej mylnego. Aby […]

Czytaj więcej

Co zrobić, gdy wykryjesz błąd na wystawionej fakturze?

jak wystawić fakturę korygującą doradca podatkowy poznań

Błędy zdarzają się każdemu. W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej istnieje wiele okazji gdzie nietrudno o pomyłkę. Gdy przedsiębiorca wykryje błąd na wystawionej fakturze, powinien bez zwłoki poprawić go, wystawiając odpowiednią korektę. Gdy takie błędne faktury wyjdą na jaw w trakcie kontroli skarbowej, mogą sprawić przedsiębiorcy niemałe kłopoty, dlatego zawsze warto wykryte błędy naprawić jak najszybciej. […]

Czytaj więcej

Czy tokenizacja to tylko gratka dla inwestorów ?

  Tokenizacja w dzisiejszym świecie zyskuje mocno na znaczeniu. Warto pochylić się nad tym, czym w swojej istocie jest, i dlaczego jest tak ważna dla współczesnych finansów. Na wstępnie warto byłoby wyjaśnić, czym jest tokenizacja. Dziś proces kryjący się pod tą nazwą może uchodzić za narzędzie, które rewolucjonizuje rynki finansowe. W uproszczeniu opiera się na […]

Czytaj więcej

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas