Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

Artykuły

Skorzystaj z bazy wiedzy
rachunkowej SIGMAPARTNER

Powołaliśmy konsorcjum. Ustalono zasady wzajemnej współpracy.

Bardzo się cieszymy i pragniemy poinformować,  że SigmaPARTNER Sp. z o. o.  i  akcelerator International Accelerator Of Telemedicine Technologies Spółka z o. o  powołały w dniu 27.10.2019 r konsorcjum.

Dla naszego oprogramowania TAXELIT i tokenu TXN są to nowe przestrzenie do rozwoju i nowe możliwości, dzięki którym poszerzają się perspektywy dalszych działań. Należy tu wspomnieć, iż dla konsorcjum również pracują prócz informatyków i programistów także wyspecjalizowane kancelarie prawne i notarialne na czym bezpośrednio mogą skorzystać nasi Klienci.

Celem konsorcjum jest ustalenie zasad wzajemnej współpracy i strategii pozyskania wsparcia kapitałowego w tym wspólnej emisji tokenu w celu finansowania przedsięwzięcia. Emisja będzie mogła przyjąć nazwę Initial Coin Offering (ICO), Initial Exchange Offering (IEO) lub Security Token Offering (STO).

Mając na uwadze przyszłą emisję wspólnego tokenu odbyło się w dniu 06.11.2019 r spotkanie robocze w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego ( KNF) w której uczestniczył m inn Adam Mucha i Karol Gurtat – prezesi akceleratora  ( na zdjęciu ).  

Inwestorzy zainteresowani rozwojem startupów z dziedziny telemedycyny i FINTECH mają finansować projekt konsorcjum poprzez zakup tokenów. Zamiast akcji, uczestnicy emisji otrzymają wyżej wymienione tokeny, czyli jednostki bazujące na kryptografii, materializujące prawa podmiotowe.

Niektóre cele szczegółowe konsorcjum to:

  • Ustalenie zasad wspólnej realizacji Emisji Tokenów.
  • Ustalenie zasad realizacji działań promocyjnych skierowanych do Uczestników emisji.
  • Ustalenie możliwości sporządzania Wniosków o dofinansowanie Projektu, celem uzyskania Środków Europejskich. 
  • Ustalenie zasad współpracy z Partnerami Instytucjonalnymi ( w tym z KNF).
  • Ustalenie zasad komercjalizacji Projektu.
  • Ustalenie zasad realizacji Świadczeń Wzajemnych.

Prezes SigmaPARTNER Sp z o. o.

Paweł Kurnik

Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Inne artykuły

Podatek przychodowy

podatek przychodowy

Podatek przychodowy CIT Podatek przychodowy CIT jest w ogromnym stopniu unikany – według raportów MF aż 67% spółek decyduje się go nie odprowadzać „wykazując straty”. W związku z powyższym można by się zastanowić jaki system podatkowy zapewniłby stałe, większe wpływy do budżetu. Nie poprzez przymus odczytywany przez przedsiębiorców jako nadmierne obciążenie, ale jako podatek przyjazny (taki […]

Czytaj więcej

Koszt prowadzenia działalności gospodarczej

koszt prowadzenia działalności gospodarczej

Zarabianie pieniędzy to drogi interes. Wie to każdy przedsiębiorca, dla którego prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z nieustającymi wydatkami, kosztami, podatkami i zakupami. Wprawny przedsiębiorca wie, które z kosztów da się zoptymalizować, których można uniknąć, a który wydatek zwróci się z nawiązką. Jakie są koszty związane z powadzeniem własnej firmy? Żeby mieć lepsze wyobrażenie o […]

Czytaj więcej

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas