Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Artykuły

  Skorzystaj z bazy wiedzy
  rachunkowej SIGMAPARTNER

  Przedsiębiorco! TAXELIT rozwiąże twój podstawowy problem.

  Tak naprawdę Program rozwiąże również problemy księgowych.

  Współpraca na płaszczyźnie przedsiębiorca – bank – klient – księgowi będzie zautomatyzowana. TAXELIT zaoszczędzi 30% – 60% czasu pracy.

  Kto lubi logować się po sto razy do różnych serwisów czy na pocztę mail albo skanować, segregować, a następnie przekazywać księgowej wszystkie dokumenty (terminowo ;), mając na uwadze, że po drodze trzeba będzie wykonywać jakieś płatności? … czyli znów logowanie, uwierzytelnianie, wpisywanie itd.  Czy zagubiły Ci się jakieś pojedyncze faktury, a księgowa znów się o coś upomina?

  Prowadząc firmę tak dużo mamy na głowie, że często zapominamy lub zwyczajnie nam się już nic nie chce i w konsekwencji opóźniamy różne sprawy (bo np. nie wiemy co zapłacić jako pierwsze, co dokupić, by podjąć decyzję trzeba znów analizować obecną sytuację firmy) … Jak często ty sam musisz upominać się o zapłatę zaległości?

  TAXELIT rozwiązuje wszystkie te problemy – będzie usługą, dystrybuowaną w formie aplikacji WWW oraz aplikacji mobilnych, dostępnych na platformy Android i iOS.

  Kto śledzi pomysł to wie, że powstał on w 2019 r. jako oprogramowanie księgowe oparte na blockchain. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło. Powstał moduł TAXCOIN do liczenia podatków z kryptowalut, a w kwietniu tego roku rozpoczęliśmy warsztaty, które pozwoliły nam skupić się na funkcjonalnościach istotnych dla wszystkich przedsiębiorców szczególnie dla MiŚP. Jeszcze raz przebadaliśmy rynek (parę tysięcy biur rachunkowych). Dziś posiadamy dokumentację MVP projektu TAXELIT, w której zostały określone funkcjonalności, technologie, procesy oraz koszty realizacji.

  Z perspektywy przedsiębiorcy, korzystającego na co dzień z wielu różnych systemów informatycznych i muszącego pamiętać o wszystkich zależnościach i procesach, tego rodzaju narzędzie będzie zdecydowanym ułatwieniem. Już nawet mały przedsiębiorca musi borykać się z koniecznością wykonywania co miesiąc powtarzalnych zadań księgowych, które mogłyby zostać zautomatyzowane.

  I będą!  …, bo system przejmie na siebie część tych procesów. Procesów a zarazem obowiązków, które do tej pory musiały być wykonywane albo przez niego samego albo przez określonych pracowników.

  Niedługo, to znaczy na wiosnę, każdy przedsiębiorca będzie mógł posiadać potężne narzędzie, które go odciąży!

  Za nim wypuścimy oprogramowanie na rynek, wcześniej prawdopodobnie będziemy robić zapisy by pierwsi użytkownicy mogli otrzymać konkretne przywileje. Dodam, że  w dużej mierze oprogramowanie ma być rozdane za darmo!

  Dziś sprzedajemy pakiet 10% udziałów za 2,42 ml PLN realizując tym samym II etap private sale. Zależy nam by zyskać mocne wsparcie prywatnego inwestora a zarazem jego doświadczenie oraz korzyści płynące z zaangażowania funduszy Venture Capital.

  Na wiosnę wyjście na rynek (na początek PL i testy MVP) następnie komercyjna sprzedaż oprogramowania – zrealizujemy tym samym nadzieje oczekujących na wyniki sprzedażowe funduszy Venture Capital.  Na uwadze mamy planowaną drugą runda finansowania projektu na przełomie marzec/kwiecień 2022 r.

  Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

  Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Inne artykuły

  Podatki w spółce z o.o.

  Podatki w spółce z o.o. – ile ich się płaci i czy zawsze… trzeba? Jak wygląda sytuacja z podatkami w spółce z o.o.? Czy mimo podwójnego opodatkowania warto ją zakładać? Jak najbardziej tak, zwłaszcza, że istnieją legalne sposoby, aby go uniknąć! Nie ma ZUS-u, ale są podatki W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej firma = prezes. […]

  Czytaj więcej

  ZUS – jak odwołać się od decyzji?

  doradca podatkowy poznań

  Nikt nie jest nieomylny. I choć wiele instytucji i urzędów chciałoby przekonać nas wszystkich o swojej nieomylności — to ZUS z całą pewnością nie jest nieomylny. Przypadki, w których ZUS bądź inny urząd państwowy wydał błędną decyzję, na której ucierpiał Polski przedsiębiorca — nie należą do rzadkości. Jeżeli uważasz, że decyzja podjęta przez ZUS nie […]

  Czytaj więcej

  Nowelizacja VAT od dnia 1 stycznia 2017 r.

  Nowelizacja VAT od dnia 1 stycznia 2017 r.: wprowadzenie odwrotnego obciążenia usług budowlanych (usług wymienionych w dodanym zał. nr 14) w przypadku ich nabycia od podwykonawców – art. 17 ust. 1 pkt 8 i ust. 1h; rozszerzenie katalogu towarów objętych odwrotnym obciążeniem (m.in. procesory, srebro nieobrobione plastycznie, złoto nieobrobione plastycznie), rozszerzenie towarów dla których odwrotne […]

  Czytaj więcej

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas