Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Artykuły

  Skorzystaj z bazy wiedzy
  rachunkowej SIGMAPARTNER

  Przedsiębiorco! TAXELIT rozwiąże twój podstawowy problem.

  Tak naprawdę Program rozwiąże również problemy księgowych.

  Współpraca na płaszczyźnie przedsiębiorca – bank – klient – księgowi będzie zautomatyzowana. TAXELIT zaoszczędzi 30% – 60% czasu pracy.

  Kto lubi logować się po sto razy do różnych serwisów czy na pocztę mail albo skanować, segregować, a następnie przekazywać księgowej wszystkie dokumenty (terminowo ;), mając na uwadze, że po drodze trzeba będzie wykonywać jakieś płatności? … czyli znów logowanie, uwierzytelnianie, wpisywanie itd.  Czy zagubiły Ci się jakieś pojedyncze faktury, a księgowa znów się o coś upomina?

  Prowadząc firmę tak dużo mamy na głowie, że często zapominamy lub zwyczajnie nam się już nic nie chce i w konsekwencji opóźniamy różne sprawy (bo np. nie wiemy co zapłacić jako pierwsze, co dokupić, by podjąć decyzję trzeba znów analizować obecną sytuację firmy) … Jak często ty sam musisz upominać się o zapłatę zaległości?

  TAXELIT rozwiązuje wszystkie te problemy – będzie usługą, dystrybuowaną w formie aplikacji WWW oraz aplikacji mobilnych, dostępnych na platformy Android i iOS.

  Kto śledzi pomysł to wie, że powstał on w 2019 r. jako oprogramowanie księgowe oparte na blockchain. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło. Powstał moduł TAXCOIN do liczenia podatków z kryptowalut, a w kwietniu tego roku rozpoczęliśmy warsztaty, które pozwoliły nam skupić się na funkcjonalnościach istotnych dla wszystkich przedsiębiorców szczególnie dla MiŚP. Jeszcze raz przebadaliśmy rynek (parę tysięcy biur rachunkowych). Dziś posiadamy dokumentację MVP projektu TAXELIT, w której zostały określone funkcjonalności, technologie, procesy oraz koszty realizacji.

  Z perspektywy przedsiębiorcy, korzystającego na co dzień z wielu różnych systemów informatycznych i muszącego pamiętać o wszystkich zależnościach i procesach, tego rodzaju narzędzie będzie zdecydowanym ułatwieniem. Już nawet mały przedsiębiorca musi borykać się z koniecznością wykonywania co miesiąc powtarzalnych zadań księgowych, które mogłyby zostać zautomatyzowane.

  I będą!  …, bo system przejmie na siebie część tych procesów. Procesów a zarazem obowiązków, które do tej pory musiały być wykonywane albo przez niego samego albo przez określonych pracowników.

  Niedługo, to znaczy na wiosnę, każdy przedsiębiorca będzie mógł posiadać potężne narzędzie, które go odciąży!

  Za nim wypuścimy oprogramowanie na rynek, wcześniej prawdopodobnie będziemy robić zapisy by pierwsi użytkownicy mogli otrzymać konkretne przywileje. Dodam, że  w dużej mierze oprogramowanie ma być rozdane za darmo!

  Dziś sprzedajemy pakiet 10% udziałów za 2,42 ml PLN realizując tym samym II etap private sale. Zależy nam by zyskać mocne wsparcie prywatnego inwestora a zarazem jego doświadczenie oraz korzyści płynące z zaangażowania funduszy Venture Capital.

  Na wiosnę wyjście na rynek (na początek PL i testy MVP) następnie komercyjna sprzedaż oprogramowania – zrealizujemy tym samym nadzieje oczekujących na wyniki sprzedażowe funduszy Venture Capital.  Na uwadze mamy planowaną drugą runda finansowania projektu na przełomie marzec/kwiecień 2022 r.

  Chcesz wiedzieć więcej na temat poruszony w artykule?

  Napisz do nas! Eksperci z biura rachunkowego SigmaPARTNER odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Inne artykuły

  Mamy się czym pochwalić.

    List od Prezesa Zarządu SigmaPATNER Sp z o. o. do Klientów. Szanowni Państwo Ten list, to list w pewnym sensie osobisty bo chcę opowiedzieć, a nawet pochwalić się tym co zrobiliśmy dla Klientów w okresie ostatnich dwóch lat.  Oczywiście że w ostatecznym rozrachunki ma skorzystać na zmianach Sigma, ale to Ty drogi Kliencie decydujesz czy […]

  Czytaj więcej

  Spółka z o. o. czy jednoosobowa działalność gospodarcza? – 6 czynników, które należy wziąć pod uwagę

  Myślisz o założeniu firmy, a może o jej przekształceniu? Dowiedz się zatem, która forma prowadzenia działalności jest dla Ciebie lepsza. Aby ułatwić Ci decyzję, zestawiamy ze sobą najpopularniejsze z nich: sp. z o. o. oraz jednoosobową działalność gospodarczą. Kapitał zakładowy Wymagany jest jedynie przy zakładaniu sp. z o. o. Minimalna kwota wynosi 5000 zł. Jednakże […]

  Czytaj więcej

  2016 – ostatni rok bez kasy fiskalnej – czy również dla Twojej firmy?

  usługi rachunkowe poznań

  Własna działalność gospodarcza wiąże się ze sprawnym prowadzeniem księgowości i wypełnianiu licznych obowiązków podatkowych. Niektórych przedsiębiorców już dziś obowiązuje konieczność nabycia i zainstalowania kasy fiskalnej. W roku 2017 przedsiębiorców takich będzie jednak znacznie więcej. Obecnie proceder ten dotyczy głównie dwóch grup przedsiębiorców. Pierwszą z nich są firmy zajmujące się: dostawami gazu płynnego dostawami sprzętu radiowego, […]

  Czytaj więcej

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas