Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

Księgowość dla spółki z o.o.

Sigmapartner

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – rejestracja i księgowość

Spółki z o.o. są obecnie najpowszechniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Sposób ich funkcjonowania reguluje kodeks spółek handlowych. Spółka taka, może zostać założona przez jedną, bądź większą liczbę osób fizycznych, prawnych, bądź w pewnych przypadkach jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej.

Co czyni spółkę z o.o. tak popularną w Polsce?

Wspólnicy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie odpowiadają własnym majątkiem za ewentualne długi spółki, a ich odpowiedzialność ograniczona jest jedynie do wielkości wniesionych przez nich wkładów. Zamiast tego, odpowiedzialność spada na zarząd spółki, choć nawet wtedy, członek zarządu może ogłosi upadłość i rozpocząć postępowanie układowe.
Swoją popularność Spółka z o. o. zawdzięcza również temu, że umożliwia ona ominięcie opłacania składek na ZUS, a prowadzenie w niej pełnej księgowości pozwala w transparentny sposób analizować rachunki przepływów pieniężnych. To z kolei ułatwia prowadzenie firmy, pozyskanie inwestora lub wspólnika, oraz uzyskanie kredytów. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa niezależnie od zdarzeń losowych udziałowców.

Rejestracja i prowadzenie księgowości spółki z o.o.

Proces rejestracji spółki z o.o. może być trochę zawiły dla przedsiębiorcy i wiąże się z koniecznością pokrycia pewnych kosztów, jak chociażby opłaty notarialnej lub wniesienia wkładu do kapitału zakładowego. Biuro rachunkowe Sigmapartner wspomaga przedsiębiorców od etapu rejestracji spółki po jej prawidłowe założenie, prowadzenie pełnej księgowości – wymaganej w przypadku spółek z o.o. – aż po optymalizację jej kosztów i reprezentację w trakcie ewentualnej kontroli skarbowej. Nasze biuro księgowe wykona za ciebie również, rozliczenie kadrowo płacowe, sprawozdania podatkowe i zamknięcie roku obrotowego w spółce z o.o.

Jak wygląda założenie spółki z o.o.?

Umowa spółki z o.o. zostaje zawarta w formie aktu notarialnego. Po wpisaniu jej do KRS – spółka ta uzyskuje osobowość prawną. Następnie, sąd zaledwie po kilku dniach od rejestracji spółki, nadaje jej NIP i REGON.

5000 zł – Tyle wynosi minimalny kapitał zakładowy wymagany do rejestracji spółki z o.o. Minimalna wartość udziału jednego wspólnika wynosi tylko 50 zł i nie ma konieczności, by wkłady poszczególnych udziałowców były równe – choć ich suma musi wynosić minimum 5000 zł.

Nazwa spółki może być wybrana dowolnie. Powinna jednak zawierać oznaczenie „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” lub „spółka z o.o.” czy też „sp. z o.o.”.

Księgowość spółki z o.o. – Cena

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym Sigmapartner, otrzymasz już gotową Spółkę z o.o. – wszystkie formalności załatwimy za Ciebie, a założenie spółki z o.o. zajmie maksymalnie 10 dni roboczych. Zastanawiasz się nad założeniem spółki z o.o.? A może rozwijasz się i interesuje Cię przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Skontaktuj się z nami i poznaj cennik naszych usług.

Napisz do nas

Interesuje Cię prowadzenie księgowości spółki z o.o. ? Planujesz przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę? A może miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej zajmuje Ci za dużo czasu?

Eksperci z biura rachunkowego Sigmapartner odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas