Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Księgowość spółki z o.o.

  Sigmapartner

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – rejestracja i księgowość

  Spółki z o.o. są obecnie najpowszechniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Sposób ich funkcjonowania reguluje kodeks spółek handlowych. Spółka taka, może zostać założona przez jedną, bądź większą liczbę osób fizycznych, prawnych, bądź w pewnych przypadkach jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej.

  Co czyni spółkę z o.o. tak popularną w Polsce?

  Wspólnicy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie odpowiadają własnym majątkiem za ewentualne długi spółki, a ich odpowiedzialność ograniczona jest jedynie do wielkości wniesionych przez nich wkładów. Zamiast tego, odpowiedzialność spada na zarząd spółki. Jednak nawet wtedy, członek zarządu może ogłosić upadłość i rozpocząć postępowanie układowe.
  Swoją popularność Spółka z o. o. zawdzięcza również temu, że umożliwia ona ominięcie opłacania składek na ZUS, a prowadzenie w niej pełnej księgowości pozwala w transparentny sposób analizować rachunki przepływów pieniężnych. To z kolei ułatwia prowadzenie firmy, pozyskanie inwestora lub wspólnika, oraz uzyskanie kredytów. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa niezależnie od zdarzeń losowych udziałowców.

  Księgowość spółki z o.o. – Rejestracja i prowadzenie

  Proces rejestracji spółki z o.o. może być trochę zawiły dla przedsiębiorcy i wiąże się z koniecznością pokrycia pewnych kosztów, jak chociażby opłaty notarialnej lub wniesienia wkładu do kapitału zakładowego. Biuro rachunkowe SigmaPARTNER wspomaga przedsiębiorców od etapu rejestracji spółki po jej prawidłowe założenie, prowadzenie czegoś takiego jak pełna księgowość – wymaganej w przypadku spółek z o.o. – aż po optymalizację jej kosztów i reprezentację w trakcie ewentualnej kontroli skarbowej. Nasze biuro księgowe wykona za Ciebie również, rozliczenie kadrowo płacowe, sprawozdania podatkowe i zamknięcie roku obrotowego w spółce z o.o.

  Jak wygląda założenie spółki z o.o.?

  Umowa spółki z o.o. zostaje zawarta w formie aktu notarialnego. Po wpisaniu jej do KRS – spółka ta uzyskuje osobowość prawną. Następnie, sąd zaledwie po kilku dniach od rejestracji spółki, nadaje jej NIP i REGON.

  5000 zł – Tyle wynosi minimalny kapitał zakładowy wymagany do rejestracji spółki z o.o. Minimalna wartość udziału jednego wspólnika wynosi tylko 50 zł i nie ma konieczności, by wkłady poszczególnych udziałowców były równe – choć ich suma musi wynosić minimum 5000 zł.

  Nazwa spółki może być wybrana dowolnie. Powinna jednak zawierać oznaczenie „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” lub „spółka z o.o.” czy też „sp. z o.o.”.

  Księgowość spółki z o.o. – cena

  Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym SigmaPARTNER, otrzymasz już gotową Spółkę z o.o. Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie, a założenie spółki z o.o. zajmie maksymalnie 10 dni roboczych. Zastanawiasz się nad założeniem spółki z o.o.? A może rozwijasz się i interesuje Cię przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Skontaktuj się z nami i poznaj nasz cennik biura rachunkowego.

  Napisz do nas

  Interesuje Cię prowadzenie księgowości spółki z o.o. ? Planujesz przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę? A może miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej zajmuje Ci za dużo czasu?

  Eksperci z biura rachunkowego Sigmapartner odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas