Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności.

  Księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej

  Sigmapartner

  Księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej – podatki i rozliczenia

  Zakładając i prowadząc jednoosobową spółkę gospodarczą, jesteś — jak to się mówi „Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem”. Mimo tego trudu coraz więcej Polaków decyduje się na zostanie przedsiębiorcą – czyli swoim własny szefem. By założyć tą obecnie najpopularniejszą formę prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wystarczy jedynie złożyć wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – tak zwany CEIDG-1 w formie elektronicznej bądź osobiście w odpowiednim Urzędzie. Następnie konieczne będzie uzyskanie numeru REGON oraz NIP-u, jeżeli przedsiębiorca takowego jeszcze nie posiada.

  Wybór opodatkowania i koszt prowadzenia działalności gospodarczej

  Wybór opodatkowania może okazać się już zadaniem bardziej wymagającym od początkującego przedsiębiorcy, zwłaszcza w kwestii jego znajomości podatków i księgowości. Przedsiębiorca ma do dyspozycji 4 dostępne metody:

  • opodatkowanie na zasadach ogólnych
  • opodatkowanie podatkiem liniowym
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych
  • karta podatkowa

  Prowadzenie firmy, a outsourcing usług finansowo-księgowych

  Kiedy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, od Ciebie zależy jak często i intensywnie będziesz pracować. Dla wielu młodych przedsiębiorców jest to jedna z głównych motywacji do rozpoczęcia własnej działalności. Nie oznacza to jednak, że jesteś zdany jedynie na siebie. Księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej, a zwłaszcza miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej, poznawanie wciąż zmieniających się przepisów podatkowych oraz niespodziewane kontrole skarbowe, mogą okazać się wyczerpujące zarówno jeżeli chodzi o czas, jak i energię – dwa zasoby, które są dla przedsiębiorcy niezwykle cenne. Na szczęście można przekazać części praw i obowiązków osobom trzecim – poprzez zlecenie prowadzenia księgowości w ręce zewnętrznego biura księgowego. Biuro rachunkowe Poznań – SigmaPARTNER pomogło w założeniu i prowadzeniu księgowości jednoosobowej działalności gospodarczej wielu przedsiębiorcom zarówno w kraju, jak i za granicą. Poza pomocą w nawigacji w gąszczu przepisów, przedsiębiorcy decydujący się na outsourcing usług finansowo-księgowych u nas, otrzymają wsparcie w kwestii optymalizacji kosztów firmowych, reprezentacji przed licznymi urzędami skarbowymi i państwowymi, oraz pomoc, gdy ich działalność rozwinie się i będą gotowi na przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę. Przejrzyj nasz cennik biura rachunkowego. Zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi klienta.

  Napisz do nas

  Interesuje Cię prowadzenie księgowości spółki z o.o. ? Planujesz przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę? A może miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej zajmuje Ci za dużo czasu?

  Eksperci z biura rachunkowego Sigmapartner odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  Zadzwoń do nas +48 500 300 788

  Masz Jakiekolwiek pytania?

  Napisz do nas