Darmowa porada

Wpisz poniżej swoje pytanie, aby otrzymać darmową poradę.

Księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej

Sigmapartner

Jednoosobowa działalność gospodarcza – podatki i księgowość

Zakładając i prowadząc jednoosobową spółkę gospodarczą, jesteś — jak to się mówi „Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem”. Mimo tego trudu coraz więcej Polaków decyduje się na zostanie przedsiębiorcą – czyli swoim własny szefem. By założyć tą obecnie najpopularniejszą formę prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wystarczy jedynie złożyć wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – tak zwany CEIDG-1 w formie elektronicznej bądź osobiście w odpowiednim Urzędzie. Następnie konieczne będzie uzyskanie numeru REGON oraz NIP-u, jeżeli przedsiębiorca takowego jeszcze nie posiada.

Wybór opodatkowania i koszt prowadzenia działalności gospodarczej

Wybór opodatkowania może okazać się już zadaniem bardziej wymagającym od początkującego przedsiębiorcy, zwłaszcza w kwestii jego znajomości podatków i księgowości. Przedsiębiorca ma do dyspozycji 4 dostępne metody:

  • opodatkowanie na zasadach ogólnych
  • opodatkowanie podatkiem liniowym
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych
  • karta podatkowa

Prowadzenie firmy, a outsourcing usług finansowo-księgowych

Kiedy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, od Ciebie zależy jak często i intensywnie będziesz pracować. Dla wielu młodych przedsiębiorców jest to jedna z głównych motywacji do rozpoczęcia własnej działalności. Nie oznacza to jednak, że jesteś zdany jedynie na siebie. Miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej, poznawanie wciąż zmieniających się przepisów podatkowych oraz niespodziewane kontrole skarbowe, mogą okazać się wyczerpujące zarówno jeżeli chodzi o czas, jak i energię – dwa zasoby, które są dla przedsiębiorcy niezwykle cenne. Na szczęście można przekazać części praw i obowiązków osobom trzecim – poprzez zlecenie prowadzenia księgowości w ręce zewnętrznego biura księgowego. Biuro rachunkowe Sigmapartner pomogło w założeniu i prowadzeniu księgowości jednoosobowej działalności gospodarczej wielu przedsiębiorcom zarówno w kraju, jak i za granicą. Poza pomocą w nawigacji w gąszczu przepisów, przedsiębiorcy decydujący się na outsourcing usług finansowo-księgowych u nas, otrzymają wsparcie w kwestii optymalizacji kosztów firmowych, reprezentacji przed licznymi urzędami skarbowymi i państwowymi, oraz pomoc, gdy ich działalność rozwinie się i będą gotowi na przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług oraz kontaktu z biurem obsługi klienta.

Napisz do nas

Interesuje Cię prowadzenie księgowości spółki z o.o. ? Planujesz przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę? A może miesięczne rozliczenie działalności gospodarczej zajmuje Ci za dużo czasu?

Eksperci z biura rachunkowego Sigmapartner odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci cennik usług.

Zadzwoń do nas +48 500 300 788

Masz Jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas