powietrzne wypełniacze do kartonów
Usługi dla biznesuUsługi specjalistyczne

Wypełniacze do kartonów dla wygodnego i skutecznego pakowania

Czym są powietrzne wypełniacze do kartonów?

Codziennie wysyła się miliony paczek do odbiorców na całym świecie. Nic więc dziwnego, że znalezienie skutecznych metod pakowania jest istotne dla nadawców. Na popularności zyskują nieustannie powietrzne wypełniacze do kartonów. Z pewnością każdy kto zamawia towary online, chociaż raz otrzymał powietrzny wypełniacz do paczek.

Wypełniacze powietrzne, to woreczki wykonane z trwałego materiału. W ich wnętrzu znajduje się powietrze. Te elementy służą do skutecznego zabezpieczania produktów w trakcie transportu. Wypełniacze zapobiegają przemieszczaniu się towarów w opakowaniu. Tym samym przeciwdziałają uszkodzeniom produktów. Dobrze wpasowują się w wolne przestrzenie z racji swojej elastyczności. Tworzą swoistą poduszkę pomiędzy towarem, a opakowaniem zewnętrznym.

Wygodne w użyciu wypełniacze do paczek

Powietrzne wypełniacze do paczek oferują doskonałą ochronę dla produktów. Jest to możliwe, bowiem dobrze amortyzują wstrząsy i chronią przed uderzeniami podczas transportu. Kolejną zaletą jest fakt, że są wszechstronne. Można je bowiem dostać w wielu wymiarach. Do dużych elementów sprawdzi się mata powietrzna. Natomiast mniejsze produkty zabezpieczą odpowiednio poduszki powietrzne do paczek.

Co więcej, poduszki są nadmuchiwane dopiero w momencie pakowania. To oznacza, że zajmują bardzo mało miejsca w magazynie. Odpada konieczność utrzymywania dużej przestrzeni magazynowej na materiały do pakowania. Proces wytwarzania wypełniaczy powietrznych jest prosty. Wystarczy jedynie zainwestować w urządzenie odpowiedniej wydajności do wytwarzania poduszek. Wypełniacz do pakowania powstaje wtedy na bieżąco, bez potrzeby jego przechowywania.

Przyszłościowe rozwiązania

Wiele firm szuka oszczędności. Wysyłanie dużej ilości przesyłek generuje bowiem znaczne obciążenia finansowe. Koszt wypełniaczy powietrznych jest konkurencyjny w porównaniu z innymi materiałami pakowymi. Typowe wypełniacze do kartonów są droższe w zakupie, ale tez w magazynowaniu. Konieczne jest przeznaczenie odpowiedniego miejsca do ich przechowywania i segregowania. Problem ten nie dotyczy wypełniaczy powietrznych. Tak ekonomiczne rozwiązania są chętnie wybierane przez firmy i rozwijane w przyszłości.

Pojawiają się jednak zarzuty o nieekologiczność. Początkowo faktycznie wypełniacze powietrzne nie należały do ekologicznych rozwiązań. Obecnie jednak powszechna jest folia biodegradowalna do pakowania. Podczas oddziaływania określonych czynników, folia rozkłada się do związków nieszkodzących środowisku. Inne wypełniacze powstają z materiałów pochodzących z recyklingu. W związku z tym, wypełniacze powietrzne i taśma papierowa, to ekologiczna alternatywa do pakowania.